Yazılım Hizmetleri

Yazılım Nedir ?

Bilgisayarda kullanılan her türlü programa yazılım denir. Yazılımlar, işletim sistemi yazılımları ve uygulama yazılımları olarak ikiye ayrılır. Genelde programlar kullanılacakları zaman, çevre birimlerinden(disklerden) belleğe(RAM) yüklenir.

İşletim Sistemi Yazılımları

İşletim sistemi, bilgisayarın ilk açılma anından kapanana kadar kullanıldığı sürece görev yapan ana yazılımdır. İşletim sistemi; . Ana ve yan belleklerin en verimli biçimde kullanılmasını, . Donanım birimleriyle iletişimi, . Çeşitli uygulama ve hizmet programlarının çalıştırılmasını sağlar. . Günümüz kişisel bilgisayarında çoğunlukla Windows, MacOS veya Linux işletim sistemleri kullanılır.

Uygulama Yazılımları

Uygulama yazılımları belirli konulardaki problemlerin çözümüne yönelik olarak programlama dillerinden biri ile yazılmış programlardır. Hangi işletim sistemine uygun olarak yazılmışsa o işletim sistemi altında çalışırlar. Değişik amaçlara yönelik yüzlerce uygulama programı(paket program) vardır.Örneğin;Office programları(Word,Excel,Powerpoint vs.), photoshop, winrar, flash, oyunlar, antivirüs programları, Muhasabe Programları vs. . Bu tür Uygulamaların tamamını ihtiyacınıza göre firmamızdan temin edebilir ve sizin için kurulumlarını yapabiliriz.
share